Rekolekcje dzieciKrótki, jednodniowy Dzień Skupienia przeżyły dzieci z naszej parafii. 15 grudnia spotkał się z nimi ks. Tomasz Zmarzły. Z dorosłymi zresztą też…

Roraty 2017

Roratnie dzieciRoraty przyciągają. Dosłownie. Byli tacy, którzy zrezygnowali ze szkolnej wycieczki do kina, bo chcieli być na tej specjalnej Mszy św.

KGW już wigilijnieWojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie zorganizował prezentacje stołów z potawami wigilijnymi i świątecznymi. W wydarzeniu 7 grudnia uczestniczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak.

Kalendarze strażackieZakończona została tegoroczna akcja roznoszenia kalendarzy przez strażaków z OSP Rodaki na nowy 2018 rok.

PodziękowaniePan organista zakończył już roznoszenie opłatków na stół wigilijny w naszej parafii.

KsiążeczkiDzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa. Poświęcił je 19 listopada ksiądz proboszcz w czasie Mszy św. o 11.00. Teraz będą mogły m.in. poznawać katechizm, liturgię i pieśni.

Po sąsiedzku: ks. Roman uhonorowany

OpłatkiNasz organista, Mieczysław Kumela, rozpoczyna roznoszenie opłatków na stół wigilijny.

Napisali o moście po sąsiedzkuNiebawem most łączący Chechło i gminę Łazy ponownie zostanie otwarty. W miejsce zarwanego kilka miesięcy temu obiektu powstała nowa budowla.

Wszystkich Świętych1 listopada tradycyjnie spotkaliśmy się na cmentarzu, by modlić się do świętych i za zmarłych.

OSP dogaszaStrażacy z Rodak i Ryczówka znowu w akcji dogaszania wysypiska śmieci w Kluczach.

O zmianie czasu

Modlitwa dzieci za zmarłychNa zakończenie modlitwy różańcowej i Mszy św. 26 października dzieci uczestniczące w tych nabożeństwach wyszły przed kościół. Przed krzyżem misyjnym zapaliły znicze – symbol pamięci o zmarłych.

Pogoda na Wszystkich Świętych

Biedronki azjatyckieOd ponad 10 lat w Polsce trwa inwazja azjatyckich biedronek.